Alibaba

Aklınızdaki tüm soruların yanıtları bu yazıda

Alibaba Bu günün ve Yarının Pazar Lideri

0
Dünya'nın her yerinden alıcı ve satıcıların kolayca buluşabildiği, alım ve satışlarını garanti altına alan e-ticaret Platformu Alibaba hakkında tüm merak edilenler bu yazıda. 


Alibaba nedir ? 

Alibaba markası www.alibaba.com adresi üzerinden yayın yapan bir B2B alışveriş sitesidir. Alibaba.com üzerinde binlerce ürün, tüm dünyaya pazarlanır. Alibaba.com Çin merkezlidir.Alibaba.com ve Aliexpress arasındaki fark nedir ? 

Alibaba ve Aliexpress aslında aynı kaynağa sahiptir. Her iki site de Alibaba projesi içerisinde yer almaktadır. Arlarında ki fark ise Alibaba.com üzerinden toptan alım ve satışlar yapılarken, aliexpress perakende bazda ürünlerin pazarlandığı bir web sitesidir.

Alibaba güvenilir midir ?

Alibaba web sitesi günümüz koşularının gerektirdiği tüm güvenlik önlemlerinin üstünde bir güvenlik sunar. Kart bilgileriniz kesinlikle güvence altındadır. Bununla birlikte Alibaba.com alıcı ve satıcılara güvenli ödeme yöntemi sunar. Bu ödeme sistemini destekleyen satıcılardan alacağınız ürünlerde; yapacağınız ödeme doğrudan Alibaba kasasına girer, üretici ürünleri site yollar, gerekli kntroller ardından üründe bir ayıp - hata varsa üreticiye bildirilir, üretici kendisine uygun lan bir düzeltme yöntemi sunar, taraflar aralarında anlaşamasa, ürünler alıcıya geri kargo edilir ve ürün bedeli Alibaba tarafından size geri ödenir. 

Neden Alibaba ?

Konusu gelmişken hemen bu konuya da cevap veriyoruz. Alibaba'nın bu kadar tercih edilmesinin sebeplerini aşağıda kısaca sıralmaya çalıştık. 


Alibaba.com Çin Devleti tarafından yönetilen ve sıkı kontrol edilen bir platformdur. 

Alibaba üzerinde sadece Çin üzerindeki üreticiler değil, tüm dünyadan satıcı ve alıcılar birbiriyle buluşur.

Alibaba üzerinde ürün satmak, kendi web siteniz üzerinden ürün satmaktan daha etkilidir çünkü Alibaba yüzbinlerce üreticinin sattığı milyonlarca ürüne kendisi reklam verir. Google, facebook, youtube reklamları ile potansiyel alıcılara kolay ulaşır. Toplu olrak reklam çıktığı için reklam maliyetleri, şirketinizin harcayacağının çok altındadır. 

Sürekli reklam politikaları ile uğraşarak vakit ve nakit kaybı yaşamazsınız.